Ücretsiz Autocad ve Excel Eğitim Videoları

Ücretsiz Autocad ve Excel Eğitim Videoları

Merhaba değerli okurlar .

Bugün İnşaat Mühendisliği öğrencilerinin program öğrenme süreçlerinden ve bu süreçte edinebilecekleri ücretsiz eğitimlerden bahsedeceğim.  Bu yazımda ağırlıklı olarak benimde çokca önemsediğim iki program olan Autocad ve Excelden başlamak istiyorum .

Yıllardır dillerde hep aynı soru ‘ Hangi programı öğrenmenliyim ? Nasıl öğrenmeliyim ? ‘

Kıymetli meslektaşlarım bu soruyu sormadan evvel kendinize şunu sormalısınız . ‘ En iyi verimle nasıl program öğrenmeliyim ? ‘

Çünkü bir program öğrenmekten daha çok onu hangi seviyede öğrendiğiniz ve ne şekilde kullandığınız önemli . Hepsinden biraz biraz olmaz mı diye içinizden söylediğinizi duyar gibiyim . Fakat , hayatta yapacağınız her işi en iyisi olacak şekilde tasarlamanızı öneririm . Başarıya giden yol istikrarlı olmaktan geçiyor .

Dolayısıyla eğer Excel öğrenecekseniz bunu makro seviyeye taşımaya çalışın yada Autocad öğrenecekseniz temel seviyeden sonra bırakmak yerine ‘Autocadde komutlara en hızlı nasıl ulaşabilirim ? Autocad lisplerini nasıl aktif kullanabilirim ? ‘ diyerek bu konulara yoğunlaşmanız sizi ileriye taşıyacaktır . Artık herkes Excel yada Autocad kullanıyor sizin farklı olmanız için bunları en iyi şekilde kullanmanız gerekiyor.

Teknoloji bu konuda bizlere oldukça yardımcı olmakla birlikte internette ücretli yada ücretsiz edinebileceğiniz bir çok eğitim mevcut . Bu eğitimlere başlamadan önce kendinizi şuna kodlamanız gerekiyor .

‘Bu eğitim sonunda iyi bir Excel  veya Autocad kullanıcısı olacağım .’

Bu şekilde başladığınız sürece hangi eğitim olursa olsun ne derece iyi anlatılmış olursa olsun o eğitimden yüzde yüz verim alırsınız.

Program öğrenmek rampa yukarı çıkan bir araba gibidir . Vazgeçtiğiniz ve bıraktığınız anda sıfırdan başlamak zorunda kalırsınız. Sürekli çalışmak , bilgileri tazelemek program öğrenmedeki püf noktalardır.

Aşağıda Youtube’dan  derlediğim ÜCRETSİZ  eğitim videolarını paylaştım  umarım sizler için faydalı olur. Arzu ettiğiniz başka programlar olur ise yorumlar kısmına eklemeyi unutmayın.

İYİ ÇALIŞMALAR , SAĞLIKLI GÜNLER  🙂

 

AutoCad için Eğitim Videoları ;

 

 

 

 

 

 

 

 

Excel için Eğitim Videoları ;

 

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2019-2024 biŞantiye | Tüm hakları saklıdır.