İç Mimar ev stilleri ‘2

06.04.2020
330
İç Mimar ev stilleri ‘2

BOHEM STİLİ

Bohem köken olarak çingene göçebe ve tasasız, derbeder bir yaşayış olarak bilinir. Bohem giyim tarzıda çok duyuyoruz bununla birlikte iç mimari anlamda çok sevilen bir stildir. Bu stil ilk Paris’de  çıkmıştır. Bu stil karmaşık düşünce ve karmaşık ruh hali ile ortaya çıkmıştır. Kuralsız  bir stil olarakta bilinir. Sonrasında bu bir tarz olmaya doğru gitmiştir.

Bu örnekte gördüğümüz gibi bol renk ve desen olmaktadır. Kullanılan mobilyalar nostaljik ve detaylıdır.

Parlak renkler dikkat çeken resim ve aksesuarlar bitki kullanımı olmazsa olmazlardan. Bazen düşük yani sedir veya minder tarzında mobilyalar kullanılıyor. Kişinin isteklerine ve konforlarına uygun şekilde tasarlanıyor. Zemin döşemesi ahşap ve renkli kilimlerle bütünleşiyor.

Bu örnekte  beyaz duvarlarla bohem yansıtılır mı ? derseniz tabiki yansıtılır duvar renkleri isteğe bağlıdır. Eger kullanacağınız aksesuarları daha gösterişli hale getirmek isterseniz kullanabilirsiniz. Renkler yine bol kullanılmış ve yaz günlerini yansıtıyor olabilir. Çünkü araştırmalara göre bu stil hava koşulları kış ayını az yaşayan ülkelerede daha çok kullanılıyor. Veya yaz aylarında kullandığımız evlerde.

Bu örnekte yer minderleri ile bu stili tam anlamıyla yansıtmaktadır. Renkler yine yoğunluktadır.

Bu stil size eski bir stil olarak gelebilir ama 2019 yılının en çok tercih edilen stilleri arasında seçildi. Özellikle  lbiza da bu minder koltuk 2019 trendleri arasındadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2019-2024 biŞantiye | Tüm hakları saklıdır.