LinPro – Ücretsiz Eğitim Kitapçığı –

LinPro – Ücretsiz Eğitim Kitapçığı –

Öğrenciyken özellikle statik ve yapı statiği dersinde yaptığımız çözümlerin doğruluğunu kontrol etme ihtiyacı hissederiz. Henüz SAP2000 gibi programlara hakim olmadığımız için genelde bu ihtiyaçlara cevap verecek bir yazılım bulamayız.

Bu noktada LinPro, 2 boyutlu statik analizlerimizi çözümleme konusunda bize yardımcı olur. Son derece basit ve ücretsiz olan bu programla kompleks olmayan her türlü statik problemini çözümleyebilirsiniz.

Programın arayüzünün sadeliği bize kolay öğrenme ve işlem yapma hızı gibi bir çok avantaj sağlar. SAP2000 ya da diğer sonlu elemanlar yöntemi ile çözüm yapan programlar doğaları gereği kompleks yapıdadır. Basit bir hesaplama işlemi bile yapacak olsak bir sürü veri girişi yapmamız gerekir. Bu sebeple eğer basit hesaplamalar yapacaksak hem işlem kolaylığı hem de hız olarak LinPro yazılımını size tavsiye ederim.

Programla ilgili herhangi bir Türkçe kaynak bulunmadığından bu konuda basit bir e-kitap hazırladım. Öğrenci arkadaşlarımız için yapı derslerinde yardımcı bir yazılım olduğu gibi şantiyede ve ofiste çalışan inşaat mühendisleri için de anlık hesaplamalarında son derece faydalı olabilecek bir programdır.

 

Eğitim kitapçığını hazırlayan https://www.instagram.com/1mimar_muhendis/ ailesine teşekkür ediyoruz.

 

 

Download LinPro – Eğitim Kitapçığı-.pdf from Dosya Upload – Dosya Yükle

LinPro İndirmek için LinPro İndir

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2019-2024 biŞantiye | Tüm hakları saklıdır.