biŞantiye

Yapı Sektörünün En Eğlenceli Soru Cevap Sayfası

25.12.2020
491
Yapı Sektörünün En Eğlenceli Soru Cevap Sayfası

Merhaba arkadaşlar ;

Bişantiye olarak her zaman öğrenci arkadaşlarımızın ve tüm meslektaşlarımızın her anlamda yanında olmaya çalışıyoruz. Sizler ile bir araya gelmek, sektör ile ilgili merak ettiğiniz konulara yanıt verebilmek adına, üniversitelerin ilgili kulüplerinin düzenlediği etkinlere katılım sağlıyoruz. Birebir katılım sağladığımız etkinliklere, pandemi sürecinden dolayı online olarak hiç ara vermeden devam ediyoruz.

Pandemi sürecinde  bisantiye  olarak zoom üzerinden ücretsiz statik proje okuma , metraj , hakediş vs yayınları yaptık.  Sizlerden gelecek istekler doğrultusunda devamı da gelecektir. İlgili video serimiz Youtube sayfamızda mevcuttur.

Tüm meslektaşlarımıza arşiv oluşturacak şekilde Sektörümüze yönelik soru cevap sayfası hazırladık. Bizlerin şuan karşılaştığı sorunlar ile bizlerden sonra mesleğe girecek tüm arkadaşlarımızda şüphesiz ki karşılaşacaktır. Sizlere ve çevrenizdeki tüm meslektaşlarımıza da sektör için bir arşiv ve yol haritası olacağını düşünüyoruz. Çünkü mesleki açıdan saha da ya da ofiste karşılaşacağınız tüm soruları sorabilir, aynı zamanda cevabını bildiğiniz tüm sorulara cevap verebilirsiniz.

Şimdi sizlere sayfamızın kullanım detayları anlatalım ;

Nasıl Soru Sorabilirim ?

Sormak istediğiniz soruları, üye olduktan sonra – Bir Soru Sor – sekmesine tıkladığınızda karşınıza yukarıdaki ekran çıkacaktır.

Bu ekranda yapacağımız ilk adım, sorumuza uygun bir başlığı seçmek olacaktır.

Soru sor ekranımızın bizlere kazandırdığı bir diğer önemli detay ise, sorularımızı kategorilere ayırarak yöneltebilmemizdir.

Sonra sorunuz ile ilgili eğer bir görsel var ise sorunuza ekleyebiliyorsunuz. Ekranda da görüldüğü üzere dosya seç kısmından yükleyebilirsiniz.

Soracağınız sorunun ilgili uzmanlarına daha sağlıklı ulaşması için,  hızlı cevap alabilmek için, doğru kategoride ve  aynı zamanda uygun etiketlemeleri kullanarak sorunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Sorularınızı sorduğunuz da cevap geldiği zaman üye olduğunuz mail adresinize bildirim gelecektir.(isteyenler iptal edebilir)

Çok önemli bir hususta ;

Sorunuzu siz yazmaya başladığınızda, eğer aynı soru sorulmuş ise sorunuzu yazın kutucuğunun altında benzer soruları görebileceksiniz.

Sorulan Sorulara Nasıl Cevap Verebiliriz ?

Sorulan sorulara cevap verebilmek  için karşınıza çıkacak ekran yukarıda ki gibidir. Cevaplarınıza görsel ekleyebilir , link ekleyebilir , youtube videosu ekleyebilirsiniz.

Eğer cevabınız soru soran kişi tarafından En İyi Cevap olarak seçilir ise tarafınıza bildirim gelecektir. Ayrıca sorulan sorular ve verdiğiniz cevaplar (+) ya da (-) olarak oylanmaktadır.

Puan Sistemi Nasıldır ?

Sorduğunuz sorular ve verdiğiniz cevaplar doğrultusunda, belirli ölçüde puan alırsınız. Yani her soru soran ve cevap veren kişi puan alır.

Aynı zamanda sizlerin sorduğu ya da cevapladığı her soru ve cevaba diğer kullanıcılar tarafından (+) ve ya (-) olarak oylanabilir.

Yukarıdaki görselde oylama sekmesi görülmektedir.

Ayın En İyileri Listesi

Sayfamızda aldığınız oylamalar sonucu sistematik olarak listelenirsiniz. Bu listemiz her ay değişmektedir. Her ay içerisinde aldığınız en yüksek oyların toplamına göre Ayın En İyisi Kategorisine girmeye hak kazanırsınız. Listelemede ilk olarak 20 kişi görülmektedir. Bizlerde her Ayın ilk 2 ye giren kullanıcısını İnstagram sayfamızda paylaşmaktayız.

İlerleyen zamanlarda Ayın En İyi sıralamasında 1.olacak arkadaşlarımıza istediği bir mesleki eğitim setini hediye edeceğiz.

Sorulan Soruları Nasıl Paylaşabiliriz ?

Sorulan soruları yanıtlayacağını düşündüğünüz arkadaşlarınıza sosyal medyalar aracılığıyla iletebilirsiniz.

Web sayfasından giriş sağladı iseniz eğer ;

Yukarıdaki ekran karşınıza çıkacaktır. Bu soruyu paylaş yazısının altında bulunan sosyal medyalar aracılığıyla arkadaşlarınızla ve kişisel sayfalarınızda paylaşım sağlayabilirsiniz.

Mobilden giriş yapıyorsanız ;

 

 

 

 

Yandaki ekranda görünen , bu soruyu paylaş sekmesinin altında bulunan sosyal medya simgelerini kullanarak başta Whatsapp olmak üzere tüm sosyal medyalarınız da paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Soru Cevap Sayfasının Bizlere Ne Gibi Faydası Vardır ?

Sektörel bir soru cevap sayfası her zaman için bilgilerimizi taze tutmamızı sağlayacaktır. Araştırmayı seven arkadaşlarımızı yeni bilgilere yönlendirecektir. Alanında uzman kişiler sorulara vereceği cevaplar ile bizlerin daha kapsamlı bilgilere kısa sürede ulaşmasını sağlayacaktır.

Örnek verecek olur isek ;

Sahada staj yapan bir öğrenci meslektaşımız o anda saha da bizlere sormak istediği konunun fotoğrafını çekip, soru sorduğu zaman kısa süre içerisinde cevap alacaktır.

Sektörümüzün en önemli sorunlardan biri tecrübe aktarımıdır.

Daima paylaşımcı olmayı hedeflediğimiz bu yolda sizleri de aramızda görmek isteriz.

Soru Cevap Sayfamız | biŞantiye   <———- Tıklayarak aramıza katılabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2019-2023 biŞantiye | Tüm hakları saklıdır.