Sahra Hastanesi, Atatürk Havalimanı’na Yapılmıyor

08.04.2020
322
Sahra Hastanesi, Atatürk Havalimanı’na Yapılmıyor

Bakırköy Belediyesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Covid -19 salgını nedeniyle 45 gün içinde yapılacağını duyurduğu sahra hastanesinin, Atatürk Havalimanı’nda değil, DHMİ’ye ait olan arazide yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yeşilköy Atatürk Havalimanı‘na 45 gün içinde tek katlı 1000 odalı salgın hastanesi yapılacağını açıklamıştı. Bakırköy Savunması‘nın sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklamada hastanenin Atatürk Havalimanı’nda değil, DHMİ’ye ait olan arazide yapıldığı belirtildi.

Bakırköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Şu anda uygulama projeleri yok ve belediyemiz konuyla ilgi bilgilendirilmemiştir.” ifadeleri yer aldı.

BirGün’de yer alan Yurt Haber Ajansı kaynaklı habere göre; Bakırköy Belediyesi Teknik Başkan Yardımcısı Cavit Ganiç yaptığı açıklamada, “İstanbul’da yapılacağı açıklanan iki adet sahra hastanesinden birinin Atatürk Havalimanın da olacağı ifade edilmişti. Bu sahra hastanesinin yapımına, açıklandığı gibi Atatürk Havalimanın da değil, DHMİ’ne ait olan ve önceki dönemlerde Bakırköyspor tesisleri olarak kullanılan Fly İnn AVM yanındaki arazide başlanmıştır.” dedi.

Kadastral bilgilerinin 77 Pafta, 727 Ada, 79 ve 80 parseller olarak geçtiğini belirten Ganiç, toplam inşaat alanının 52.000 m2, tek katlı prefabrik yapı olarak belirlendiğini, üç bölümden oluşan bir hastane ve ayriyeten sağlık çalışanlarına ait lojmanlardan oluşacağının ifade edildiğini ama henüz uygulama projesinin olmadığını belirterek, “Bakırköy Belediye Başkanlığı böyle bir çalışma olacağı konusunda bilgilendirilmemiştir.” ifadelerini kullandı.

Küresel bir sorunla ve en önemlisi de insan hayatı ile ilgili bir konuda hep birlikte mücadele etmenin önemine değinen Başkan Yardımcısı Cavit Ganiç, “Mesele izin almak değil, bölgemizde yapılacak 52 metrekare bir inşaatla ilgili en azından bilgilendirilmemiz gerekirdi. Bu bir sağlık sorunudur ve küresel mücadelede başarı elde edilmesi için iç siyasette barışın olması gerekir.” diyerek açıklamalarına son verdi.

 

haber kaynağı:  http://www.yapi.com.tr/haberler/sahra-hastanesi-ataturk-havalimanina-yapilmiyor_179439.html

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

2019-2024 biŞantiye | Tüm hakları saklıdır.